פרוייקטיםשגרירויות ‘איחוד הצלה’ ברחבי העולם


שגרירויות ‘איחוד הצלה’ ברחבי העולם

מדינת ישראל מהווה מודל לחיקוי לא רק בתחומי ההייטק והחקלאות, אלא גם בתחום הטיפול הטרום-אשפוזי, ולארגון ’איחוד הצלה’ חלק נכבד בפיתוח תחום זה. הקונספט הייחודי של הארגון משמש מודל לחיקוי לקהילות יהודיות רבות ברחבי העולם, ומעורר התעניינות רבה בקרב מדינות שונות.

 

מתנדבי הצלה פנמה בפעולה

מתנדבי הצלה פנמה בפעולה

ראשי הארגון המוזמנים למפגשים בינלאומיים מתקבלים באהדה ובהערכה רבה. העובדה כי ליבו של הארגון שוכן בירושלים, בירתה של ישראל, לא מונעת מראשי מדינות ומקברניטי הכלכלה העולמית - גם אלו שאינם בקשרים דיפלומטיים עם ישראל - להתפעל ממנו, ואף לבחון שיתופי פעולה עמו.

 

הקמת ארגון הצלה בוונצואלה

הקמת ארגון הצלה בוונצואלה

לפורום הכלכלי העולמי, שנערך בדאבוס בינואר 2012, הוזמן נשיא הארגון בשל קבלת פרס היזם החברתי לשנת 2010 מטעם הפורום, כאות הוקרה והערכה על פיתוח תוכנה ייעודית וייחודית להצלת חיים עבור מוקד החירום של ‘איחוד הצלה’. משתתפי הוועידה ממדינות רבות מרחבי הגלובוס נחשפו לקיומו של הארגון, וביקשו ללמוד את הקונספט וליישם את הרעיון במדינותיהם. קרנות גדולות כמו קרן קלינטון, וקרן מוחמד ג’ונס מבנגלדש זוכה פרס נובל, הביעו התרשמות ומעוניינים לעזור ולפתח או הקונספט של ‘איחוד הצלה’ במדינות נחשלות עם אוכלוסייה צפופה, ובמדינות בהן אחוזי התמותה גדולים מהממוצע הבינלאומי בשל היעדר תגובה מקצועית באירועי חירום.

 

הצלה ברזיל

 הצלה ברזיל

‘איחוד הצלה’ שותף בהקמת ארגונים בעלי מודל זהה בדרום אמריקה. בשנת 2012 הוקמו ארגוני ‘הצלה’ בסאו פאולו - ברזיל, בפנמה סיטי - פנמה ובקראקס - ונצואלה.

מדריכים מצוות ‘איחוד הצלה’ בישראל העבירו הכשרות למתנדבים החדשים, אשר עם קליטתם בארגון קיבלו ציוד עזרה ראשונה ומכשירי קשר מכוונים למערכת האיתור הלווייני - LifeCompass. כל ארגון מקומי הצטרף למערך החירום במדינה, בשיתוף עם הרשות המקומית.