פרוייקטיםפרוייקט בתי חולים


פרוייקט בתי חולים

פרויקט חדש של ‘איחוד הצלה’ משלב את מתנדבי הארגון בחדרי המיון של בתי החולים. הפרויקט יצא לדרך בסוף שנת 2011 ופועל לעת עתה במספר בתי חולים בארץ. בעתיד הקרוב יתרחב הפרוייקט לפעול בבתי חולים נוספים.

 

סיור למתנדבים  בחדר המיון של בית החולים 'רמב"ם'

סיור למתנדבים  בחדר המיון של בית החולים 'רמב"ם'

מצבם של חדרי המיון בישראל הולך ונהיה קשה יותר, העומס המוטל על הצוותים הרפואיים בחדרי המיון עומד פעמים רבות על תפוסה של יותר ממאה אחוזים. הצוותים המסורים והמקצועיים מתקשים לעמוד בעומס, והחולים הפונים לחדרי המיון מטופלים בקצב בלתי סביר. מתנדבי ‘איחוד הצלה’, הפועלים בדרך כלל במקרי חירום מחוץ לכותלי בתי החולים, משלבים כוחות עם הצוותים הרפואיים של חדרי המיון במטרה להקל על העומס.

 

הרצאה רפואית למתנדבי הפרוייקט בבית החולים 'איכילוב'

הרצאה רפואית למתנדבי הפרוייקט בבית החולים 'איכילוב'

 

מתנדבי ‘איחוד הצלה’ המשתלבים בעבודת חדרי המיון הם בעלי ידע מקצועי אותו רכשו במהלך שנות התנדבותם בארגון, ובליווי הצוותים המקצועיים של חדרי המיון הם נותנים כתף לצוות חדרי המיון. שילוב זה מקנה למתנדבים השתלמות מקצועית נרחבת והעשרת הידע. מנהלי חדרי המיון בהם פועל הפרויקט מברכים על היוזמה של ‘איחוד הצלה’, ומציינים בפני ראשי הארגון כי מתנדבי ‘איחוד הצלה’ נותנים מענה למצוקה אמיתית הקיימת בחדרי המיון בישראל, וניכרת בהם רוח ההתנדבות ורמת הידע המקצועי.

 

הדרכת המתנדבים בבית החולים 'רמב"ם'

הדרכת המתנדבים בבית החולים 'רמב"ם'