חדשותל"ג בעומר: הטכנולוגיה תסייע להצלת חיים גם במירון

כהפקת לקחים ממבצעי האבטחה הגדולים של איחוד הצלה בשנים קודמות בהילולת הרשב"י בל"ג בעומר במירון הוחלט השנה על השקת מיזם חדש שיסייע להצלת חיים במהירות האפשרית.

יום ראשון | דוברות איחוד הצלה | 22.05.2016 | 11:42

כהפקת לקחים ממבצעי האבטחה הגדולים של איחוד הצלה בשנים קודמות בהילולת הרשב"י בל"ג בעומר במירון הוחלט השנה על השקת מיזם חדש שיסייע להצלת חיים במהירות האפשרית. 

 יו''ר ומוקדני איחוד הצלה בחפ''ק במירון בישיבת היערכות

בחפ"ק הפיקוד של איחוד הצלה במבצע מירון ובמוקד 1221 של איחוד הצלה מתקבלות מידי שנה מאות קריאות על אירועים בתוך או בחצר ציון הרשב"י, אך במרבית המקרים הקריאה מתקבלת ללא מיקום מדויק מה שמונע את ההגעה המהירה של המתנדבים שצריכים גם לחפש את הנפגעים בכדי להעניק להם סיוע רפואי ראשוני. 

 מוקדני איחוד הצלה בסיור היערכות במירון

השנה לראשונה ובאישור הרבנים יותקן מסך מגע (מצורף תמונה) בבמת התזמורת המרכזית בחצר ציון הרשב"י דרכו יהיה ניתן בלחיצת כפתור להזעיק את כוחות ההצלה והחירום למיקום המדויק בו זקוקים לסיוע רפואי. לחיצה על הכפתור בעת חירום תפעיל קריאה קולית (מצורף הקלטה) בחפ"ק הפיקוד ובנקודות ההזנקה של המתנדבים שיגיעו למקום המדויק תוך שניות ספורות מה שיסייע בהצלת חיים במהירות האפשרית.

 צילום ממסך המגע שיותקן בבמת התזמורת

כמו כן גם השנה הוצבו מאות שלטים בכל המתחמים השונים בסמוך לציון הרשב"י וברחובות מושב מירון עם מספרים שיסייעו לכל הזקוק למענה רפואי לציין למוקד 1221 של איחוד הצלה או לכלל מוקדי החירום את המספר שבסמוך אליו וכוחות ההצלה והחירום שנמצאים בסמיכות למקום יגיעו למיקום האירוע במהירות האפשרית. בשת"פ עם 'המקומות הקדושים' מפות עם חלוקת המושב ל-102 אזורים לפי מספרים חולקו לכלל גופי החירום וההצלה שמאבטחים את מבצע ל"ג בעומר.

מוקדני איחוד הצלה בסיור במירון
דוברות איחוד הצלה: בהמשך לכביש 70 - נפתלי רוטנברג מנהל סניפי איחוד הצלה כרמל סיפר: "כשהגעתי...
דוברות איחוד הצלה: מתנדבי איחוד הצלה מסניף כרמל בהחייאה על פצוע אנוש בכביש 70 בסמוך לתל רגב....
דוברות איחוד הצלה: נהג משאית גרר נפצע בינוני לאחר שהותקף בכביש 25 בסמוך לדימונה. מתנדבי איחוד...